Sunum Türleri

Sözlü Sunum (Zoom Canlı Sunum)

Sözlü sunumların  (4-5 sunum) birlikte yer aldığı oturumlarda her bir sunum için 15 dakika zaman verilecektir. Oturum başkanının zaman sınırlaması konusundaki uyarılarını dikkate alınız. 

Video Sunum

Video sunum için katılımcıların başvuru esnasında sunum türleri kısmından video sunum seçeneğini seçmiş olmaları gerekmektedir. Bu seçeneği seçmiş katılımcıların 15 dk geçmeyecek şekilde sunumlarını mp4, avi, mov vb. video formatlarında çekerek  https://wetransfer.com/ adresi aracılığı ile tarafımıza bidgeder.icomess@gmail.com adresine konu kısmı “Video Sunum Çekimi” yazarak mail atması gerekmektedir. 

Video sunuma ilişkin teknik açıklamaları dikkate alınız:

  • Video Sunum çekiminde katılımcı sunumu kayıt ederken, Power Point’i var ise ekrana yansıtmış, kendi görüntüsü küçük şekilde Power Point üstünde gözükmesi gerekmektedir. Örnek çekim için lütfen TIKLAYINIZ
  • Video Sunum yapanlar çekimlerini kongre başlangıç tarihinden en geç 2 gün öncesinden bidgeder.icomess@gmail.com adresine atmış olması gerekmektedir. 

Poster Sunum

Posterler, belli bir şablona bağlı kalmaksızın, Türkçe veya İngilizce olarak hazırlanabilir. Sergilenmeye hak kazanan posterler için bir “Poster Oturumu” düzenlenecek olup, poster sahipleri posterlerinin sunumunu bu oturumda yapacaktır.

Posterde çalışmanın adı, yazar/yazarların isimleri, unvanları, çalıştıkları kurumların isimleri, çalışmanın amacı, kullanılan yöntem, sonuç ve değerlendirme bölümleri olmalıdır. Poster tasarımlarının teknik bilgilerine poster hazırlama kurallarından bakabilirler. Poster hazırlama kurallarına ulaşmak için lütfen TIKLAYINIZ

Oturum Kuralları

  • Kongre oturumları ZOOM programı üzerinden yapılacaktır.
  • Oturumların yapılacağı Zoom odalarının linkleri ve şifreleri PROGRAM KİTAPÇIĞINDA yer alacaktır.
  • Katılımcılarımızın SUNUMLARINI YAPACAKLARI OTURUMLARIN BAŞLAMASINDAN EN AZ 20 DAKİKA ÖNCEDEN Zoom odasına girmeleri rica olunur.
  • Oturuma girdiğinizde MİKROFONUNUZ ve KAMERANIZ KAPALI OLACAK; sunum sıranız geldiğinde mikrofonunuz ve kameranız OTURUM BAŞKANI TARAFINDAN açılacaktır.
  • Sunumunuzla ilgili paylaşmak istediğiniz belgeleri ÖNCE BİLGİSAYARINIZDA AÇINIZ daha sonra Zoom programındaki SHARE SCREEN butonuna basarak BELGENİZİN BULUNDUĞU EKRANI seçip öyle paylaşınız. Eğer belgenizde video veya ses efekti varsa share screen kısmına girdiğinizde sol alt köşedeki SHARE COMPUTER SOUND seçeneğini tıkladıktan sonra belgenizin bulunduğu ekranı seçip öyle paylaşınız.
  • Oturumlardaki sunumlarla ilgili katılımcılara soracağınız soruları Zoom programının CHAT kısmından sorabilirsiniz. Katılımcılarımızın chat kısmını açarak oturumu takip etmelerini öneririz.
  • Sunum yapacak katılımcılarımızı oturum başlamadan önce PANELİST olarak tanımlayacağız. Ancak gözden kaçan katılımcılarımızı da OTURUM SIRASINDA panelist olarak tanımlayacağız.
  • Oturumunuz bittiğinde odadan ayrılma zorunluluğunuz YOKTUR.